Start Lublin lepszy od Siarki Tarnobrzeg 71:63

Start Lublin odniósł zwycięstwo w sobotę z Siarką Tarnobrzeg 71:63 w ramach pierwszego meczu Memoriału im. Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia. W niedzielę o godz. 18 czerwono-czarni zagrają w finale zawodów z MKS Dąbrowa Górnicza, który wygrał z Rosą Radom 90:87.

Sobotnie spotkanie było mocno wyrównane. Po pierwszej kwarcie na tablicy wyników panował remis 18:18, a na przerwę obie drużyny udały się przy wyniku 40:39 na korzyść gospodarzy. Trzecia odsłona to również remis 17:17.

Podopieczni Pawła Turkiewicza rozstrzygnęli losy meczu w finałowej kwarcie. Zwyciężyli ją 15:6. W kluczowym momencie dobrze zaprezentował się Trency Jackson. Amerykanin najpierw zanotował akcję dwa plus jeden, a później trafił za trzy. W tym momencie Start uciekł na 65:59 i nie oglądał się już za siebie.

Siarka Tarnobrzeg – Start Lublin 63:71 (18:18, 22:21, 17:17, 6:15)

Siarka: Robbins 15 (1×3), Harris 12 (4×3), Bell 9, Młynarski 7, Wall 4 oraz Zalewski 8, Patoka 8, Paul.

Start: Trojan 14, Jackson 14 (1×3), Poole 13 (3×3), Salamonik 8 (1×3), Grzeliński 4 oraz Czujkowski 9 (2×3), Małecki 7 (1×3), Ciechociński 2, Myśliwiec.