Start deklasuje mistrza Polski

Postawa Startu Lublin w tym sezonie zasługuje na wielkie pochwały. Doskonałą formę podopieczni Davida Dedka potwierdzili w sobotnim spotkaniu z Anwilem. Lublinianie rozgromili mistrza Polski 95:71.

Lepiej zaczęli goście, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Niedługo później Start doprowadził do remisu, a następnie objął prowadzenie i sukcesywnie powiększał swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie lublinianie mieli siedem punktów przewagi nad rywalem. W drugiej partii swoją grę poprawili koszykarze z Włocławka, którzy zmniejszyli straty do jednego punktu.

Drugą połowę lepiej zaczął Anwil, który wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Start jednak nie zamierzał się poddać. Na początku koszykarze z Lublina odrobili straty, a przed ostatnią kwartą prowadzili niespodziewanie z mistrzem Polski 72:58. W finalnej odsłonie Anwil Włocławek popełniał sporo błędów i był nieskuteczny, co też znakomicie wykorzystali lublinianie.

Start Lublin – Anwil Włocławek 96:71 (24:17, 18:24, 30:17, 24:13)