Srebro Kingi Kołosińskiej na turnieju w Chinach

Lubelska siatkarka plażowa wraz ze swoją koleżanką Katarzyną Kociołek zajęła drugie miejsce podczas zawodów z cyklu World Tour rozgrywanych w Qinzhou.

Na początku rywalizacji Polki pokonały wyżej notowaną parę April Ross/Kelly Claes, 2-0 (21-19, 21-15). Drugiego dnia z kolei rywalizowały z austriacką parą Lena Plesiutschnig/Katharina Schützenhöfer. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla rywalek, które w pierwszej partii zwyciężyły (16-21). Jednak w kolejnym secie lepsze były nasze reprezentantki (21-19) i o wszystkim miał zadecydować tie-break. W nim Kołosińska i Kociołek wygrały pewnie 15-6 cały mecz i dzięki temu mogły wystąpić w ćwierćfinale. Tam ich rywalkami był australijski duet Louise Brawden/Jessyka Ngauamo. Znów góra były Polki 2-0 (21-16, 21-17).

Na drodze do finału stanęła amerykańska para – Brooke Sweat/Summer Ross która w turnieju rozstawiona była z numerem drugim. Nasze również wygrały 2-0 (21-18. 21-19).

W finale rywalkami Kołosińskiej i Kociołek był australijski duet Mariafe Artacho del Solar/Taliqua Clancy. Niestety ten pojedynek od początku był wyraźnie pod kontrolą przeciwniczek, które pewnie wygrały w dwóch setach (21-11. 21-12) i sięgnęły po tryumf.