Sparing: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ GTK Arka Gdynia 87-49

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w drugim meczu kontrolny bardzo pewnie pokonały GTK Arkę Gdynia 87-49. Podobnie jak w czwartek punktowały wszystkie zgłoszone do meczu zawodniczki.

Akademiczki były stroną dominującą od początku spotkania. Po trafieniu Emilii Kośli wygrywały już 11-3. Kolejne minuty w wykonaniu podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka były jeszcze lepsze. Świetnie radziła sobie Amerykanka ‒ Morgan Bertsch.  Była zdecydowanie jedną z najjaśniejszych postaci obu sparingów Pszczółek. W drugiej kwarcie imponowała także Elisabeth Pavel. Do przerwy zielono-białe wygrywały 47-22. Po zmianie stron Pszczółki nadal grały swoje, nie pozwalając rywalkom z Gdyni choćby na chwilę przejąć kontroli nad meczem, ostatecznie triumfując aż 87-49

Kolejne sparingi już za tydzień. Akademiczki wystąpią w V Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek w Gdyni, gdzie zagrają z KS Basket 25 Bydgoszcz, Politechniką Gdańską oraz VBV Arką Gdynia.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ GTK Arka Gdynia 87-49 (20-11, 27-11, 25-19, 15-8)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Zuzanna Sklepowicz (5), Ilaria Milazzo (4), Wiktoria Duchnowska (11), Elisabeth Pavel (16), Karolina Poboży (6), Martina Fassina (7), Emilia Kośla (13), Morgan Bertsch (19), Olga Trzeciak (6).