Siatkarze Avii Świdnik gorsi od Pszczółki Lublin 1:3

W spotkaniu kontrolnym Avia Świdnik uległa 1:3 LKPS Pszczółka Lublin.

Dla świdniczan była to pierwsza gra towarzyska w okresie przygotowawczym do rozgrywek II ligi. „Żółto-niebiescy” w związku z problemami finansowo-kadrowymi zaczęli przygotowania dopiero na początku września. Z kolei lublinianie mają już za sobą prawie półtora miesiąca treningów.

Sparing odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku, miejsca ligowych bojów Avii. Trenerzy obu zespołów, Krzysztof Lemieszek z ekipy gospodarzy oraz Sławomir Czarnecki z LKPS, dogadali się na cztery sety. Związane to było z warunkami lokalowymi. Lepsi byli goście, którzy miejsce w II lidze otrzymali w związku z kłopotami rywali. Co ciekawe, zarówno Avia jak też LKPS Pszczółka trafiły do tej samejj grupy w II lidze (grupa 6) i na pod koniec pierwszej rundy zmierzą się w siatkarskich derbach Lubelszczyzny.

W meczu kontrolnym lepsi okazali się goście, choć w pierwszym secie bardzo pozytywne wrażenie pozostawili podopieczni trenera Krzysztofa Lemieszka. Avia wygrała na przewagi 27:25. W trzech kolejnych partiach lepsi byli przyjezdni. W drugiej LKPS Pszczółka wygrał 25:22, a w trzeciej 25:21.

Rozstrzygający był czwarty set rozgrywany jako tie-break. W nim lepsi znowu byli lublinianie (17:15).

Avia Świdnik – LKPS Pszczółka Lublin 1:3 (27:25, 22:25, 21:25, 15:17)

Avia: Kurek, Misztal, Stelmaszczyk, Mańkowski, Siergiej, Ćwik, Sadowski (libero) oraz Kostniak, Sajdak i Strzałkowski.

LKPS Pszczółka: Czarnecki, Kasiura, Dobrzyński, Machowicz, Gajosz, Pigłowski i Bronisławski.