Siarka Tarnobrzeg – Start Lublin 85:73

Koszykarze Startu Lublin odnieśli kolejną porażkę. Tym razem nie zdołali znaleźć sposobu na Siarkę Tarnobrzeg, z którą przegrali 73:85. To ósma porażka czerwono-czarnych w tym sezonie, w dziesiątym meczu

Początek spotkania dawał nadzieję, że Lublinianie obejdą się bez kolejnej straty punktów. Doskonale pojedynek rozpoczął Rob Poole, który szybko dopisał na konto zespołu trzy trójki i było 10:2. Niestety kolejne minuty to coraz lepsza gra gospodarzy. Celna trójka Jakuba Zalewskiego sprawiła, że Siarka po pierwszej kwarcie traciła do rywali już tylko jedno „oczko” (18:19).

W drugiej odsłonie spotkania miejscowi zdominowali graczy Startu. Daniel Wall szybko wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie. Po chwili na tablicy wyników było 31:21. Do szatni obie ekipy udały się przy bezpiecznym prowadzeniu Siarki – 50:37.

Po przerwie stało się jasne, że podopieczni Pawła Turkiewicza nie odniosą trzeciego zwycięstwa w obecnych rozgrywkach. W pewnym momencie strata do Siarki wynosiła nawet 23 punkty. W ostatniej odsłonie udało im się zmniejszyć ją do 12 „oczek”.

Siarka Tarnobrzeg – Start Lublin 85:73 (18:19, 32:18, 24:19, 11:17)

Siarka: Wall 19, Zalewski 15, Bell 12, Harris 11, Robbins 10, Patoka 10, Pandura 6, Strzelecki 2,

Start: Czumakow 15, Kellogg 12, Poole 12, Ciechociński 10, Czujkowski 8, Małecki 8, Grzeliński 4, Salamonik 2, Trojan 2.