Ruch Chorzów – MKS Selgros 19:35. Łatwe zwycięstwo mistrzyń

To był mecz do jednej bramki. Tak można podsumować środowe spotkanie w Chorzowie, gdzie w ramach czwartej kolejki MKS Selgros pokonał Ruch aż 35:19

MKS Selgros raz jeszcze musiał sobie poradzić w okrojonym składzie, ale jak się okazało, ponownie nie było to żadną przeszkodą.

Co ciekawe gospodynie jako pierwsze rzuciły bramkę. Później jednak zawody całkowicie przebiegało pod dyktando mistrzyń Polski. Po bramce Edyty Charzyńskiej szybko było 4:1 dla podopiecznych trener Sabiny Włodek. Niecały kwadrans wystarczył przyjezdnym by wygrywać aż 10:3. Kilka chwil później mimo gry w osłabieniu lublinianki uciekły aż na 10 goli (15:5). Ostatecznie na przerwę udawały się z pokaźną zaliczką aż 12 goli (20:8).

W drugiej połowie obraz gry pozostał taki sam, a przewaga Marty Gęgi i jej koleżanek cały czas oscylowała wokół kilkunastu bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:19. Najskuteczniejsza tym razem była Małgorzata Rola, która zanotowała na swoim koncie siedem goli.

Ruch Chorzów – MKS Selgros 19:35 (8:20)

Ruch: Montowska, Ciesiółka – Rodak 7, Żakowska 6, Benducka 2, Masłowska 1, M. Drażyk 1, Tkacz 1, Jaroszewska 1.

MKS: Gawlik, Dzhukeva – Rola 7, Kozimur 5, Charzyńska 4, Szarawaga 4, Niedźwiedź 4, Gęga 4, Bijan 3, Quintino 2, Skrzyniarz 2.

Pozostałe wynik i tabela Superligi kobiet: Pogoń Baltica Szczecin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:20 * Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Start Elbląg 24:32 * UKS PCM Kościerzyna – Vistal Gdynia 20:33 * KPR Jelenia Góra – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 29:31.