Puchar Polski nie dla „Pszczółek”.

Puchar Polski nie dla „Pszczółek”. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka przegrały w ćwierćfinale tych rozgrywek z PolskaStrefaInwesytycji Enea Gorzów Wlkp. 80:88. Spotkanie nie obyło się bez dodatkowych emocji.

Mecz od samego początku był wyrównany, choć w pierwszej kwarcie więcej pewności na parkiecie pokazały zawodniczki z Lublina. Szczególnie dobrze weszła w to spotkanie Julia Adamowicz, która w ciągu kilku chwil trzykrotnie celnie rzuciła za trzy punkty. Po drugiej stronie z kolei dobrze spisywała się grająca z numerem 2. Kahleah Cooper. Jej nieszablonowe rzuty praktycznie za każdym razem lądowały w koszu, dzięki czemu przyjezdne trzymały kontakt. Ostatecznie to one prowadziły po pierwszych dziesięciu minutach 18:19.

Druga kwarta również toczyła się kosz za kosz, a żadna ze stron nie przejęła wyraźnej inicjatywy. Ciekawiej zrobiło się na cztery minuty przed końcem tej części spotkania, gdy to gra obu ekip nieco się ożywiła. Jasmine Thomas dopisała do wyniku swojego zespołu kolejne trzy punkty, na co po chwili podobnie odpowiedziała Agnieszka Szott Hejmej. Do przerwy to jednak Gorzowianki prowadziły 39:41.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zawodniczki obu zespołów szły na wymianę ciosów i próżno było szukać innego wyniki, który nie oscylowałby wokół przewagi jednego kosza. Na 5 minut przed końcem trzeciej kwarty obudziła się Alexis Peterson, która dwukrotnie po indywidualnych akcjach znalazła drogę do kosza rywalek oraz dwukrotnie przejęła piłkę w obronie. Dodatkowo Jovana Popovic trafiła rzut za trzy, a przewaga gospodyń turnieju wynosiła aż sześć punktów.

Pszczółki czwartą kwartę rozpoczęły od niecelnego rzutu Degbeon. Chwile później udana akcja Keller sprawiła, że przyjezdne zaczęły niwelować straty. Na pięć minut przed końcem Laura Juskaite „trójką” wyrównała stan rywalizacji. Po chwilowej wymianie ciosów kolejny celny rzut za trzy Litwinki wyprowadził zawodniczki z Gorzowa na prowadzenie. Dodatkowo sędziowie uznali, że w ataku faulowała Degbeon, dzięki czemu przyjezdne mogły dopisać kolejne dwa punkty na swoje konto.

W samej końcówce to emocje wzięły górę. Na trzydzieści sekund przed końcem, gdy przewaga Gorzowianek nie była jeszcze tak wysoka i wszystko mogło się zdarzyć, sędzia odgwizdał techniczne przewinienie jednej z „Pszczółek”. Wywołało to wściekłość wśród gospodyń, a Alexis Peterson za zbyt energiczną reakcję musiała opuścić halę. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 80:88 dla zawodniczek z Gorzowa Wielkopolskiego.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin ‒ PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 80-88 (18-19. 21-22, 19-11, 22-36).

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson (24), Briana Day (14), Zuzanna Sklepowicz (2), Agnieszka Szott-Hejmej (4), Wiktoria Duchnowska (DNP), Julia Adamowicz (12), Anna Pawłowska (DNP), Ama Degbeon (4), Jovana Popovic (8), Giedrė Labuckienė (12), Olga Trzeciak.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski: Kahleah Copper (27), Katarzyna Dźwigalska (DNP), Cheridene Green (19), Wiktoria Keller (8), Zhosselina Maiga (6), Karolina Matkowska (DNP), Annamaria Prezelj (5), Paula Duchnowska (DNP), Laura Juskaite (16), Ewa Kielar (DNP), Jasmine Thomas (7).

Relację przygotował: red. Patryk Jakubczak