Puchar Polski LZPN dla Motoru Lublin

W finale Pucharu Polski na szczeblu LZPN Motor Lublin pokonał Avię Świdnik 1:0. Zwycięską bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył w 73. minucie spotkania Tomasz Swędrowski.

Pierwsze minuty meczu na stadionie przy Al. Zygmuntowskich były spokojne w wykonaniu obu drużyn. Jako pierwszy na listę strzelców środowego spotkania mógł wpisać się Krzysztof Ropski, ale napastnik żółto-biało-niebieskich z najbliższej odległości nie trafił do bramki strzeżonej przez Andrzeja Sobieszczyka. Goście ruszyli po tym z kontrą, jednak ich akcja została przerwana. Kolejne fragmenty tego starcia upływały obu zespołom pod znakiem stałych fragmentów gry, ale żaden z nich nie potrafił stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia gola. W związku z tym na przerwę obie ekipy schodziły z bezbramkowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się zupełnie inaczej niż pierwsza. Jako pierwsi do ataku ruszyli przyjezdni, a w 48. minucie Wojciech Białek znalazł się sam na sam z Sebastianem Madejskim. Kapitan Avii uderzył jednak prosto w golkipera żółto-biało-niebieskich. Motor nie pozostał próżny i w odpowiedzi próbował uderzeń ze stałych fragmentów gry. Zdecydowanie więcej emocji przyniosła 73. minuta, w której padła pierwsza bramka w meczu. Po indywidualnej akcji efektownie przymierzył Tomasz Swędrowski i wyprowadził Motor na prowadzenie. Chwilę później 26-letni pomocnik mógł zaliczyć asystę przy kolejnym golu, ale niewiele zabrakło, aby podanie doszło do Krzysztofa Ropskiego. Końcowe fragmenty meczu to przepychanki na środku boiska piłkarzy obydwu drużyn, za co żółtymi kartkami zostali ukarani Sławomir Duda oraz Roman Mykytyn. Natomiast chwilę potem boisko za drugie „żółtko” opuścił Rafał Kursa i żółto-niebiescy grali w osłabieniu. Niedługo jednak, ponieważ sześć minut później jego los podzielił kapitan Motoru, Marcin Michota. Ostatecznie podopieczni Mirosława Hajdo dowieźli szczęśliwy dla siebie wynik do końca i sięgnęli po Puchar Polski LZPN.

W półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski Motor Lublin podejmie Chełmiankę Chełm. Ten mecz zaplanowano na 26 lipca.

Finał Pucharu Polski na szczeblu LZPN | Środa, 22.07.2020, godz. 18:00, Lublin
Motor Lublin – Avia Świdnik 1:0 (0:0)
Tomasz Swędrowski 73′

Motor: Madejski – Michota, Grodzicki, Cichocki, Nowak, Duda, Kumoch (90+3′ Darmochwał), Kunca (72′ Wójcik), Swędrowski, P. Ceglarz (90′ M. Król), Ropski.

Avia: Sobieszczyk – Kuliga, Kursa, Mykytyn, Niewęgłowski, Maluga, Mroczek, Uliczny, Mroczek, E. Ceglarz (70′ Szpak), Białek.

Żółte kartki: Marcin Michota x2, Sławomir Duda, Filip Wójcik – Roman Mykytyn, Rafał Kursa x2

Czerwone kartki: Marcin Michota 87′ – Rafał Kursa 81′

Sędziował: Michał Wasil (Lublin).

Źródło: motorlublin.eu