Pszczółka przegrywa wysoko w Bydgoszczy

Przed koszykarkami z Lublina stało bardzo ciężkie zadanie. Przyjechały do Bydgoszczy, by zmierzyć się z miejscowym Artego – wiceliderem tabeli. Niestety gospodynie okazały się zbyt silne i wygrały z Akademiczkami aż 30 punktami.

Już w pierwszej połowie zarysowała się wyraźna przewaga Artego Bydgoszcz. Miejscowe schodząc na przerwę, miały 14 punktów przewagi. W trzeciej odsłonie Pszczółka próbowała jeszcze walczyć, a kwarta była bardzo wyrównana. O ostatniej partii jednak Artego potwierdziło swoją przewagę, wygrywając aż 21:5 i finalnie zwyciężając mecz z przewagą 30 punktów.

Artego Bydgoszcz – Pszczółka AZS UMCS Lublin 76:46 (22:12, 17:15, 16:14, 21:5)