Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zwycięska w Siedlcach

Nie było niespodzianki we wtorkowym meczu MKK Siedlce – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS. Lublinianki zgodnie z planem ograły najgorszy zespół w lidze 66:49

W pierwszej kwarcie nic nie zapowiadało jednak, że to będzie łatwa potyczka dla przyjezdnych. W końcówce pierwszej odsłony gospodynie wygrywaływ nawet 14:10. Tę część MKK przegrał jedna 14:15. To co wydarzyło się później rzadko ma miejsce w meczach koszykówki. Lublinianki w sumie zaliczyły serię… 29:0. Od stanu 14:10 w drugiej odsłonie nagle na tablicy wyników było 14:39. I stało się już jasne, że Pszczółka AZS UMCS zanotuje zwycięstwo numer dziewięć w obecnym sezonie. W kolejnych częściach spotkania drużyna trenera Krzysztofa Szewczyka kontrolowała sytuacje na parkiecie i bez problemów dowiozła korzystny wynik do końcowego gwizdka. O wygranej akademiczek zdecydowała przede wszystkim dobra gra w obronie i zwycięstwo rywalizacja na deskach. Pszczółki zaliczyły 48 zbiórek, podczas gdy rywalki zaledwie 25. Cieszymy się ze zwycięstwa, ponieważ w Siedlcach nie gra się łatwo. W pierwszej – i szczególnie czwartej – kwarcie daliśmy narzucić sobie szalony styl gry, w którym dobrze czuje się zespół z Siedlec. W drugiej i trzeciej kwarcie opanowaliśmy to i nasza przewaga była zdecydowana. Ten mecz nie mógł się skończyć innym wynikiem, bo mamy większy potencjał – mówił po meczu Szewczyk. W zespole z Siedlec można było zobaczyć dwie byłe zawodniczki AZS UMCS – Magdalena Koperwas i Katarzyna Trzeciak. Pierwsza z nich zakończyła mecz bez punktu, z trzema zbiórkami i dwoma asytami na koncie, a druga zanotowała sześć punktów, dwie zbiórki i dwie asysty.

W najbliższym spotkaniu, w niedzielę o godz. 18 lublinianki na własnym parkiecie zmierzą się z Basket Gdynia. Tydzień później wezmą udział w Final Six Pucharu Polski w Krakowie, gdzie będą broniły zdobytego przed rokiem tytułu.

MKK Siedlce – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 49:66 (14:15, 5:26, 12:17, 18:8)

MKK: Mołłova 10, Schmidt 10, Poboży 8, Parysek 8, Trzeciak 6, Naczk 5, Parzeńska 2.

Pszczółka: Ugoka 13, Madgen 12, Dorogobuzowa 12, Owczarzak 9, Boyd 7, Mistygacz 7, Jujka 4, Dobrowolska 2.