Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zapewnia sobie wygraną na 13 sekund przed końcem meczu

Trzecie zwycięstwo z  rzędu notuje Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu Lublinianki pokonały KS JAS-FBG Zagłębie Sosonowiec.

W pierwszej rundzie Zagłębie pokonało naszą drużynę 64:58. Zawodniczki Pszczółki zdecydowanie czuły potrzebę rewanżu. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły jednak 20:18.  W drugiej kwarcie wydawało się, że wszystko zaczyna się układać dla ekipy z Lublina. Pszczółki doprowadziły do 3 punktowej przewagi, lecz później obraz gry zmienił się diametralnie. Fatalna celność i liczne straty spowodowały, że po gwizdku kończącym pierwszą połowę spotkania, zawodniczki Zagłębia Sosnowiec schodziły z 9-punktową przewagą.

Dwie następne kwarty to  naprzemienne zdobywanie kilku punktów z rzędu. Kiedy tylko Pszczółki zmniejszyły stratę do rywalek, te natychmiast wracały do punktu wyjścia. Pod sam koniec meczu wyłoniły się dwie bohaterki spotkania. Najpierw Kateryna Dorogobuzowa trafił cztery trójki, które pozwoliły zbliżyć się do rywalek. Następnie 13 sekund przed końcem Uju Ugoka wykorzystała dwa rzuty wolne i pozwoliła odnieść Lubliniankom końcowy sukces.

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 73:75 (20:18, 18:11, 16:22, 19:24)