Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin vs CCC Polkowice 79-89

W zaległym meczu 12. kolejki EBLK koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrały z CCC Polkowice 79-89. O porażce zdecydowały “trójki”, w których to zespół z Dolnego Śląska zdominował gospodynie.

Ale pierwsza kwarta była wręcz wymarzona dla lublinianek. Co prawda po upływie trzech minut to rywalki prowadziły 5-4. Jednak po trafieniu Martiny Fassiny inicjatywa zaczęła przechodzić w ręce miejscowych. Na półmetku tej odsłony “trójkę” na swoim koncie zapisała Jennifer O’Neill i było 13-5. Trener Karol Kowalewski wziął czas. Po nim zza łuku rzuciła Kamile Nicickaite (13-8). Lublin jednak grał swoje. Po punktach Ilarii Milazzo Pszczółka prowadziła 18-11. Na minutę przed końcem faulowana przy próbie rzutu trzypunktowego była O’Neill. Amerykanka wykorzystała trzy wolne, po którym AZS wygrywał już 25-14. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27-17. Zielono-białe rozgrywały świetne zawody. CCC z kolei miało duży problem w punktowaniu spod kosza. Silną bronią były natomiast trójki. Polkowiczanki często próbowały i niemal połowa z tych prób znajdowała drogę do kosza. Także w drugiej kwarcie to było widoczne. Poprawiła się także ogólna skuteczność. Wprost przeciwnie po stronie Pszczółek. Na parkiecie pojawiły się zmienniczki, ale brakowało pomysłu. Lublinianki bardzo często grały na O’Neill, a ta dobrze kryta przez rywalki miała kłopot z kończeniem akcji. Trener Krzysztof Szewczyk brał przerwy, ale te nie powstrzymywały rozpędzonych polkowiczanek. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy na tablicy wyników było 41-39. Ostatecznie na przerwę zespoły udały się przy remisie 43-43.

Przez większą część trzeciej kwarty trwała równa walka. Wśród gospodyń dobrze radziła sobie Morgan Bertsch. Z kolei w ekipie CCC wyróżniającą się postacią była Aaryn Ellenberg-Wiley. Gdy do końca tej odsłony zostało cztery minuty, akcję “2+1” przeprowadziła Weronika Telenga (58-61). Końcówka okazała się kluczowa. “Trójkę” ustrzeliła Weronika Gajda, a CCC odskoczyło na osiem oczek (58-66). Widać było, że miejscowym wyraźnie brakuje pewności w podejmowaniu decyzji. Przed czwartą odsłoną mieliśmy wynik 64-69. W niej Polkowice nawet na chwilę nie straciły kontroli nad spotkaniem triumfując 89-79.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin vs CCC Polkowice 79-89 (27-17, 16-26, 21-26, 15-20)
Pszczółka: Bertsch (22), O’Neill (20), Milazzo (11), Fassina (8), Niedźwiedzka (7), Pavel (7), Poboży (2), Kośla (2), Duchnowska, Trzeciak, Kosicka (DNP)
CCC: Ellenberg-Wiley (22), Nacickaite (17), Gajda (16), Hampton (13), Telenga (10), Kantzy (6), Gertchen (5), Grabska, Tomaszewicz (DNP), Jeziorna (DNP)

Źródło: KU AZS UMCS Lublin. Fot. Michał Piłat. Tekst: Kamil Wojdat