Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Energa Toruń 74-65

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonała na wyjeździe Energę Toruń 74-65. Najwięcej punktów w ekipie z Lublina zdobyła Emilia Kośla (16).

Zwycięstwo akademiczek jest tym cenniejsze, że w innym rozgrywanym tego dnia spotkaniu KS Basket 25 Bydgoszcz uległ u siebie Enei Poznań 57-67. Ta wpadka jest korzystna dla zielono-białych, bo Bydgoszcz to bezpośredni rywal w walce o 3. miejsce.

Mecz w Toruniu od początku dobrze układał się dla Pszczółek, które po siedmiu minutach prowadziły 21-11. Miejscowe jednak podniosły się i po pierwszej odsłonie było tylko 24-26. Kluczowym fragmentem spotkania w Toruniu okazała się druga kwarta, w której Pszczółki pokonały Energę 21-10, dzięki czemu do przerwy prowadziły 47-33. Po zmianie stron torunianki prezentowały się z dobrej strony. Były równorzędnym rywalem dla Lublina, a nawet były zespołem lepszym. Przewaga sprzed przerwy okazała się jednak dla nich nie do nadrobienia. Pszczółki wygrały, dzięki czemu dalej pozostają na kursie w stronę 3. miejsce.

Energa vs Pszczółka 65-74 (23-26, 10-21, 18-17, 14-10)
Pszczółka: Kośla (16), Bertsch (15), Milazzo (11), Sklepowicz (10), Poboży (7), Pavel (6), Fassina (6), Trzeciak (3), Niedźwiedzka, Duchnowska

Źródło: KU AZS UMCS. fot. Michał Piłat Autor: Kamil Wojdat