Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice 57-72

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała z CCC Polkowice 57-72 w trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym rozgrywek 2018/2019. Porażka kończy sezon akademiczek w zmaganiach Energa Basket Ligi Kobiet.

Wynik otworzyła niezawodna podkoszowa gospodyń ‒ Nikki Greene (2-0). Polkowiczanki na wyrównanie czekały ponad minutę. Doprowadziła do niego Jasmine Thomas (2-2). Ta sama zawodniczka chwilę później ustrzeliła “trójkę” i CCC wyszło na pierwsze tego wieczoru prowadzenie (2-5). Pszczółki jednak nie dawały odskoczyć rywalkom zbyt mocno. Po trzech oczkach Brianny Kiesel traciły jeden punkt (9-10). Ale znowu przypomniała o sobie Thomas. Dzięki jej celności z dystansu polkowiczanki wygrywały najwyżej jak dotychczas w tym spotkaniu (9-15). U gospodyń kulała skuteczności. Dodatkowo lepiej na tablicach prezentowały się koszykarki mistrza Polski. Po syrenie końcowej CCC wygrywało 21-15. Rezultat ustaliła Weronika Gajda.

Kolejna odsłona zaczęła się od trafienia Lynetty Kizer, ale ‘trójką” odpowiedziała Kateryna Rymarenko (18-23). Zielono-białe zbliżyły się do przeciwniczek po świetnej akcji dwóch Amerykanek. Najpierw świetnym odbiorem popisała się Nikki Greene, a następnie punkty zdobyła Brianna Kiesel (21-23). Coś się jednak zacięło w ekipie miejscowych. Wykorzystały to polkowiczanki, które odskoczyły na osiem oczek. Po punktach Tiffany Hayes było 21-29. Z czasem przewaga CCC rosła. Na około trzy minuty przed końcem mieliśmy wynik 23-37. Różnica utrzymała się. Na przerwę to zawodniczki w czarno-pomarańczowych strojach schodziły z wyraźną przewagą (28-43).

Po zmianie stron obu zespołom zdobywanie punktów przychodziło z trudnością. Przewaga polkowiczanek nadal się utrzymywała. Po czterech minutach gry, przy stanie 32-47, trener Wojciech Szawarski poprosił o czas. Starty zmniejszyła Rymarenko, która trafiła “za trzy” (35-47). Obraz gry nie uległ jednak zmianie. Dopiero w końcówce trzeciej odsłony Pszczółkom udało się zmniejszyć straty do mniej niż dziesięciu punktów (44-53). Wynik z dystansu ustaliła Rymarenko.

Czwarta kwarta przebiegała pod dyktando CCC. Podopieczne Maroša Kovačika kontrolowały spotkanie. Po stronie Pszczółek brakowało wykończenia. Pierwszy punkt dla gospodyń z wolnego zdobyła Kiesel po upływie trzech minut (45-60). W szeregach mistrza Polski dobrze spisywała się Temitope Fagbenle. Trafiając na 45-62 zapisała na swoim koncie jedenaste oczko w spotkaniu. Końcówka była tylko formalnością. CCC wygrało 72-57. Ćwierćfinałową rywalizację zwyciężyło z Pszczółką 3-0. Dla lublinianek sezon się skończył.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – CCC Polkowice  57-72 (15-21, 13-22, 16-10, 13-19)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Nikki Greene (11), Martyna Cebulska, Dorota Mistygacz, Dajana Butulija (6), Kateryna Rymarenko (13), Julia Adamowicz, Magdalena Szajtauer (6), Irena Vrančić (1), Dominika Poleszak, Brianna Kiesel (20), Kaja Grygiel (DNP), Uliana Datsko (DNP).

CCC Polkowice: Temitope Fagbenle (15), Weronika Gajda (4), Tiffany Hayes (12), Styliani Kaltsidou (8), Lynetta Kizer (10), Johannah Leedham (8), Dominika Owczarzak, Jasmine Thomas (15), Julia Tyszkiewicz.

Źródło: AZS UMCS Lublin. fot. Michał Piłat. Autor: Kamil Wojdat