Pszczółka AZS UMCS Lublin – MKK Siedlce 82:42. Świetna obrona kluczem

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS poróciły na ligowe parkiety w niezłym stylu. W sobotę lublinianki pokonały MKK Siedlce aż 82:42.

Po pierwszej kwarcie nic nie zapowiadało tak wysokiej wygranej gospodyń. Zawodniczki MKK toczyły wyrównany bój i po 10 minutach przegrywały jedynie 18:21. W drugiej kwarcie AZS UMCS uceikł na 15 punktów, ale od pogromu nadal było daleko. Po zmianie stron rywalizację całkowicie zdominowały już jednak zawodniczki trenera Krzysztofa Szewczyka.

Ekipa z Lublina w trzeciej odsłonie pozwoliła rywalkom uzyskać zaledwie pięć „oczek”. W finałowej części meczu drużyna z Siedlce wzbogaciła swoje konto o jedynie 10 punktów. W efekcie, dostała straszliwe lanie, ulegając aż 42:82. W ekipie przyjezdnych pokazały się Magdalena Koperwas i Katarzyna Trzeciak, byłe koszykarki „Akademiczek”.

– Gratulacje dla dziewczyn, bo wykonały wielką robotę w defensywie. Wiedzieliśmy, że o sukcesie przesądzi w tym wypadku postawa w obronie, a poza pierwszą kwartą spisywaliśmy się w tym elemencie bardzo dobrze. Mieliśmy przewagę praktycznie w każdym elemencie i bardzo się cieszymy z wygranej, bo obawialiśmy się tego rywala – ocenia na stronie internetowej AZS UMCS trener Szewczyk.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – MKK Siedlce 82:42 (21:18, 21:9, 16:5, 24:10)

Pszczółka: Williams 12, Metcalf 12, Owczarzak 9, Jujka 7, Player 6 oraz Dorogobuzova 18, Szczepanik 13, Szumełda-Krzycka 4, Morawiec 1, Duraj 0, Piędel 0.

MKK: Koperwas 9, Olkhovyk 7, Malone 5, Mays 3, Parysek 2 oraz Trzeciak 6, Kisilova 6, Makowska 4.