Pszczółka AZS UMCS awansowały na fotel lidera

W domowym spotkaniu Pszczółka AZS UMCS pokonała pewnie Cosinus Widzew Łodź 69:49. Te zwycięstwo dało lubliniankom awans na fotel lidera Tauron Basket Ligi Kobiet.

Obie drużyny nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek. Faworytkami spotkania były gospodynie, które zanotowały w tym sezonie tylko dwie porażki przy pięciu zwycięstwach. Ich przeciwniczki z kolei okupowały przed rozpoczęciem spotkania dolną część tabeli.

W pierwszej połowie meczu Pszczółki zdołały wywalczyć osiem punktów przewagi nad rywalkami. Był to wynik, który można spokojnie odrobić trzema-czterema udanymi akcjami. Lublinianki, mimo prowadzenia nie mogły być spokojne o wynik, gdyż przyjezdne prezentowały się znacznie lepiej niż wskazuje na to tabela ligowa.

Trzecia partia rozwiała jednak wszelkie wątpliwości i przypieczętowała zwycięstwo Akademiczek, bo w odrobienie dwudziestopunktowej straty po trzech kwartach przez Widzew nie wierzył chyba nikt. Zgodnie z oczekiwaniami w ostatniej odsłonie na parkiet weszły zawodniczki rezerwowe, które i tak zdołały nie przegrać finałowej kwarty. Pszczółka dzięki zwycięstwu awansowała na fotel lidera.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Cosinus Widzew Łódź 69:49 (23:18, 14:11, 19:7, 13:13)