Przełamanie Pszczółek. Podopieczne trenera Szwarskiego wygrywają z AZS Poznań

Na zwycięstwo Pszczółek trzeba było czekać ponad miesiąc. W wyjazdowym spotkaniu lublinianki okazały się lepsze od Enei AZS Poznań i zanotowały niezbędne wręcz zwycięstwo.

W zespole Wojciecha Szwarskiego zadebiutowała Nikki Greene, która w meczu z Poznaniem zanotowała 12 punktów i 13 zbiórek.

W pierwszej kwarcie meczu lepsze były przyjezdne, które wygrały 18:22. W drugiej odsłonie powiększyły swoją przewagę i na przerwę przed drugą połową schodziły z 8-punktowym prowadzeniem. Jak się okazało, trzecia kwarta była rozstrzygająca dla spotkania. Lublinianki były skuteczne w ataku i solidne w obronie. Koszykarki z Poznania nie miały argumentu, by nawiązać walkę z przyjezdnymi. Przedostatnią partię Pszczółki wygrały 16:25. Czwarta kwarta była jedyną częścią spotkania, w której zwyciężyły gospodynie, wygrana ta jednak zmniejszyła jedynie wymiary finalnej porażki.

Enea AZS Poznań – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 69:81 (18:22, 17:21, 16:25, 18:13)