Politechnika Pszczółka Lublin – AKS V LO Rzeszów 0:3

LKPS Politechnika Pszczółka Lublin i MKS Avia Świdnik rozegrały tzw. złotego seta aby rozstrzygnąć sprawę awansu do drugiej rundy play-off

Lubelscy kibice mieli co przeżywać. Po zwycięstwie w pierwszym meczu w Rzeszowie 3:1, przed rewanżem w hali Politechniki Lubelskiej to gospodarze byli ustawiani w roli faworyta. Musieli jednak uważać, gdyż ambitni goście rzucili wszystkie siły na pokład. Dużo kłopotów sprawiał graczom LKPS Politechniki Pszczółki 18-letni, prawie dwumetrowy (197 cm wzrostu) atakujący Maciej Jakubek.

W trzech setach miejscowi prezentowali się słabo, przegrywając i to dość wyraźnie. Przed złotym setem trener Czarnecki postanowił dokonać roszad w taktyce oraz ustawieniu. Trenerska taktyka przyniosła efekt. Efekt? Goście zaczęli się gubić i ostatecznie to lublinianie wygrali 15:10 i zanotowali awans do kolejnej fazy play-off.

Politechnika Pszczółka Lublin – AKS V LO Rzeszów 0:3 (18:25, 20:25, 17:25), złoty set 15:10

LKPS Politechnika Pszczółka: Pigłowski, Czarnecki, Kępka, Rejowski, Kasiura, Machowicz, Bonisławski (libero) oraz Antoszak, Dobrowolski, Toborek, Baranowski, Poczkaj, Bieńko (II libero).