Pływanie: Arena Grand Prix Pucharu Polski Warszawa 2019

Za nami Arena Grand Prix Pucharu Polski Warszawa 2019 w którym zawodnicy KU AZS UMCS Lublin pokazali się z bardzo dobrej strony. Zawody nie odbyły się przy pełnej obsadzie ze względu na odbywające się równolegle Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.

ajjaśniejszej błyszczała Paula Żukowska, która okazała się najlepsza na czterech dystansach! Jako pierwsza kończyła zmagania na 200 metrów stylem dowolnym, 400 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem zmiennym oraz 400 metrów stylem zmiennym. W klasyfikacji punktowej uzbierała na swoim koncie 2190 oczek, co dało jej 2. miejsce w zestawieniu najlepszych zawodniczek imprezy.

Dwukrotnie miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczył Kacper Klich. Podopieczny trenera Andrzeja Świtkowskiego nie miał sobie równych w stylu dowolnym. Z wyraźną przewagą triumfował na 400 i 800 metrów.

Z dobrej strony pokazał się też Krzysztof Oller, który podobnie do Klicha stanął na podium dwa razy. W wyścigu na 200 metrów motylkiem uplasował się na 2. miejscu, natomiast na tym samym dystansie stylem zmiennym był trzeci.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin