Pływanie: Arena Grand Prix Pucharu Polski Ostrowiec 2019

Kolejna zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski za nami. Podczas zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim akademicy wywalczyli 10 medali! Najjaśniej błyszczeli Jan Hołub i Paula Żukowska.

W miniony weekend najlepszy dorobek medalowych dla zielono-białych zdobył Jan Hołub, który zdominował rywalizację stylem dowolnym. Na dystansach 100 oraz 200 metrów kończył zmagania na 1. miejscu! Niewiele do zwycięstwa zabrakło mu w sprincie na 50 metrów. Tutaj złoto przegrał z Filipem Orliczem (G-8 Bielany Warszawa) o zaledwie 0.06 sekundy. Oprócz trzech miejsc na podium, Hołub został drugim najlepszym zawodnikiem stylu zmiennego. W klasyfikacji punktowej ulegając tylko Wojciechowi Wojdakowi (AZS-AWF Warszawa).

Trzy medale wywalczyła również bohaterka ostatnich zawodów Arena Grand Prix ‒ Paula Żukowska. Triumfowała w wyścigach stylem zmiennym: na 200 i 400 metrów. W obu przypadkach wyprzedziła Wiktorię Guść (Delfin Piotrków Trybunalski). Okazała się najlepszą zawodniczką imprezy w tymże stylu! Na krótszym z dystansów 3. miejsce wywalczyła inna z lublinianek ‒ Barbara Mazurkiewicz. Miejsce na podium Żukowska zdobyła również w rywalizacji stylem dowolnym (400 metrów). Tu dopłynęła do mety trzecia.

Wygrał także Konrad Czerniak. Najbardziej doświadczony i utytułowany z kadry zespołu lubelskiego pływak bezsprzecznie triumfował motylkiem na 50 metrów. Z czasem 24.15 sekundy drugiego na mecie Jakuba Majerskiego (SMS Galicja Kraków) pokonał o prawie 0.8 sekundy!

Pozostałe medale dla AZS UMCS Lublin są dziełem Konrada Kadrowa oraz Weroniki Żmudy. Oboje reprezentanci akademików sięgnęli po nie w styl klasycznym. Odpowiednio na 200 i 100 metrów. Zarówno Konrad jak Weronika zajęli w swoich konkurencjach 3. miejsca.

Źródło: KU AZS UMCS Lublin