Pływanie: Arena Grand Prix Pucharu Polski Lublin 2019

Pierwsze zawody Arena Grand Prix Pucharu Polski w nowym sezonie za nami. Podczas zmagań w Aqua Lublin najjaśniej błyszczeli: zawodnik AZS UMCS Lublin – Konrad Czerniak, oraz reprezentantka Juvenii Wrocław – Alicja Tchórz.

Czerniak wywalczył aż cztery krążki. Dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, a dwukrotnie zajmował drugie miejsca. Zawodnik gospodarzy okazał się najlepszy w startach stylem motylkowym. Zarówno na dystansie 50 jak i 100 metrów nie miał sobie równych. W obu wypadkach walkę o złoto wygrał z Michałem Chudym z Warty Poznań, aktualnym mistrzem oraz wicemistrzem Polski. Konrad Czerniak zakończył wyścig na 50 metrów z czasem 23.75 sekundy.

W szeregach ekipy z Lublina wyróżniała się też Paula Żukowska, która spisała się bardzo podobnie do kolegi z drużyny. Również wywalczył cztery medale: dwa ze złotego oraz dwa z brązowego kruszcu. Zdominowała zmagania stylem zmiennym (200, 400 metrów), wygrywając z przewagą kilku sekund. Trzecie miejsca zajęła w zmaganiach stylem dowolnym (200, 400 metrów).

Złoto dla zielono-białych zdobył Jan Hołub na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, który z czasem 1:54.42 sekundy pokonał o 0.26 sekundy Wojciecha Wojdaka! Po brązie dla gospodarzy zdobyli: Konrad Kadrow na 200 metrów klasykiem oraz Aleksandra Wilczewska na 400 zmiennym.

Zawodnicy z Lublina łącznie zdobyli 11 medali (5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe).

Źródło: KU AZS UMCS Lublin