PlayOff: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86-92

Byliśmy świadkami meczu godnego miana półfinału play-off. Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin stoczyły prawdziwą bitwę z ekipą PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Lublinianki zwyciężyły na trudnym terenie 92-86, a emocje trzymały w napięciu do końcowych sekund.

Koszykarki z Lublina od pierwszych minut musiały gonić wynik, bo zatrzymanie szybkiego ataku gospodyń było nie lada wyzwaniem (10-4). Wicemistrzynie Polski również prezentowały swoje atuty ofensywne, a bardzo skuteczna była ruchoma zasłona stosowana przez Natashę Mack (13-11). Świetną zmianę dała Aleksandra Zięmborska, która w pierwszej odsłonie trzykrotnie popisała się trójkami, a co istotniejsze doprowadziła do wyrównania (23-23). Miejscowe tuż przed końcem pierwszej kwarty jeszcze podkręciły tempo i odskoczyły na pięć punktów (30-25).

W kolejnej części meczu gorzowianki popełniły sporo błędów, za które skarciły je podopieczne Krzysztofa Szewczyka. Świetny kontratak zamknięty przez Aleksandrę Stanaćev doprowadził do stanu 34-33. Później kibice w hali mogli oglądać ,,Taylor show”, bo Amerykanka wyraźnie znalazła patent na miejscowe i była nie do zatrzymania. Jej forma miała odzwierciedlenie na tablicy wyników, bo kolejne trzynaście punktów jej autorstwa dało prowadzenie popularnym ,,Pszczółkom” (39-46). Niestety przy jezdnej z akcji ucierpiała Aleksandra Kuczyńska, która przedwcześnie musiała opuścić parkiet. Jej koleżanki utrzymały prowadzenie do przerwy, na którą zeszły przy stanie 39-50.

Gorzowianki nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa w tym spotkaniu i wrzuciły wyższy bieg, a zaliczka akademiczek zaczęła niebezpiecznie topnieć (53-55). W porę przyjezdne odzyskały kontrolę nad meczem głównie dzięki trzypunktowym rzutom oraz skutecznej grze Mack pod koszem (58-65). Miejscowe nie ustępowały i dopięły swego na koniec trzeciej kwarty, gdy zrównały się na 69-69. Ostatnie dziesięć minut było prawdziwą wojną na wyniszczenie i byliśmy świadkami prawdziwej wymiany cios za cios (75-75). Kluczowy w tej odsłonie był moment, gdy trójką popisała się Stanaćev, a następnie z półdystansu trafiła Taylor (82-85). Przyjezdne zachowały zimną krew w końcówce i wygrały 92-86.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 86-92 (30-25, 9-25, 30-19, 17-23)
AZS UMCS: Stanaćev (24), Mack (20), Taylor (20), Zięmborska (12), Zec (11), Ziętara (5), Trzeciak, Kuczyńska, Yurkevichus, Nasissi (DNP).

Źródło: AZS UMCS Lublin Fot. Elbrus Studio Autor: Rafał Małys