Play Off: MKS FunFloor Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 32:29

MKS FunFloor Lublin zrewanżował się zespołowi z Jarosławia za przegraną w krajowym pucharze. Lublinianki pokonały Eurobud JKS Jarosław 32:29 i zaliczyły pierwsze ligowe zwycięstwo po podziale tabeli.

Zaczęły przyjezdne, ale pierwszy rzut wybroniła bramkarka MKS-u, Karolina Sarnecka. Wynik otworzyła chwilę później Marianna Rebicova. Pod koniec czwartej minuty wyrównała Katarzyna Kozimur. 60 sekund później, po kontrze zakończonej rzutem Aleksandry Dorsz, przyjezdne wyszły na prowadzenie. Błyskawicznie remis przywróciła Rebicova, a w 7. minucie Oktawia Płomińska trafiła na 3:2 dla gospodyń. Słowacka rozgrywająca po chwili podwoiła przewagę biało-zielonych rzutem do pustej bramki. W 13. minucie lublinianki zwyciężały już 6:2. Nim minął pierwszy kwadrans, jarosławianki zdołały jednak uzyskać kontakt.

W 19. minucie Aleksandra Zimny trafiła z rzutu karnego na 7:7. Kolejne dwie bramki autorstwa Magdy Więckowskiej rozdzieliło trafienie Karoliny Mokrzkiej. Gdy w 22. minucie rozgrywająca lubelskiego klubu trafiła po raz kolejny, MKS prowadził 11:8. Warto wspomnieć o sytuacji z 26. minuty, kiedy Weronika Gawlik wybroniła rzut z siedmiu metrów, egzekwowany przez Zimny. Wcześniej tej sztuki nie zdołały dokonać Karolina Sarnecka i Paulina Wdowiak. Gospodynie nie utrzymały do przerwy trzybramkowej przewagi. Rezultat po pierwszej odsłonie to 15:13 dla miejscowych.

Jeszcze przed upływem drugiej minuty od zmiany stron Oktawia Płomińska dwukrotnie z powodzeniem wykonała rzut karny. Ponownie zrobiła to w 36. minucie. MKS prowadził 20:17. W 42. minucie popularna „Okti” zdobyła już ósmą bramkę w tym meczu, a jej zespół wygrywał 22:18. Dziesiąty gol skrzydłowej to trafienie na 25:21, które otworzyło ostatni kwadrans spotkania. Kolejne trzy jednak padły po rzutach gości i przewaga znów stopniała do zaledwie jednego gola. W 50. minucie tablica wyników wskazywała natomiast remis 25:25.

Szczypiornistki z Lublina szybko odzyskały prowadzenie. Paulina Masna w 55. minucie trafiła na 30:27. Trener gości, Michał Kubisztal wziął czas, by powalczyć jeszcze o pełną pulę. Po chwili jego podopieczne zdobyły bramkę kontaktową. Lublinianki jednak nie wypuściły już zwycięstwa z rąk. Lubelski MKS zwyciężył 32:29.

MKS FunFloor Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 32:29 (15:13)

MKS: Sarnecka, Wdowiak, Gawlik – Płomińska 10, M. Więckowska 6, Masna 6, Rebicova 4, Noga 3, Portasińska 2, Roszak 1. Kary: 18 min. Trener: Piotr Dropek

JKS:Kordowiecka, Kukharchyk – Smolinh 7, Mokrzka 5, Zimny 4, Nestsiaruk 2, Volovnyk 2, Gliwińska 2, Dorsz 2, Bancilon 2, Gadzina 2, Kozimur 1. Kary: 12 min. Trener: Michał Kubisztal

Sedziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń)Dariusz Żak (Radom)

Źródło: MKS Lublin