Pierwsza wygrana TBV Startu Lublin w tym sezonie

Kibice zebrani na lubelskiej hali Globus oglądali prawdziwy koszykarski spektakl. TBV Start Lublin wygrał z Polpharmą Starogardem Gdańskim 100:99 i odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsza kwarta była znakomita w wykonaniu Startu. Koszykarze z Lublina początkowo wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie, a później powiększyli je już do jedenastu „oczek”. Podopieczni Davida Dedka wykorzystywali sukcesywnie swoje ofensywne akcje i dobrze radzili sobie w defensywie. Ostatecznie wygrali pierwszą partię 29:19. W drugiej odsłonie Polpharmie udało się nieco zniwelować straty. Przy zejściu na przerwę Lublin prowadził 48:40.

W drugiej połowie meczu goście nie dawali za wygraną. Najpierw zbliżyli się do lublinian na trzy punkty, by chwilę później mieć znowu dziesięć punktów straty. Finalnie trzecia kwarta zakończyła się na korzyść gości, którzy przed finalną odsłoną mieli już jedynie dwa punkty starty. W ostatniej części gry emocje sięgały zenitu. Co chwilę na tablicy widniał remis, a obie drużyny wychodziły wymiennie na skromne prowadzenie. Przy wyniku 98:99 dla Polpharmy, gracze gości w ostatnich sekundach sfaulowali Wigginsa, który ze stoickim spokojem wykorzystał dwa rzuty i dał Startowi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

TBV Start Lublin – Polpharma Starogard Gdański (29:19, 19:21, 22:28, 30:31)