Pięć medali pływaków z woj. lubelskiego podczas MP

Zawodnicy z województwa lubelskiego ukończyli mistrzostwa Polski z pięcioma medalami na koncie. Doskonale podczas imprezy w Szczecinie spisał się Jan Świtkowski, który wywalczył tytułu mistrza kraju na 200 m stylem motylkowym i 200 dowolnym

Pływak Skarpy Lublin był jeszcze bardzo blisko brązowego krążka na 100 m delfinem. „Janek” rywalizował jednak z nie byle kim. Pierwszą lokatę zajął Konrad Czerniak z wynikiem 51,40, a drugi był Paweł Korzeniowski (51,71). Świtkowski przegrał medal o 0,05 sekundy z Oskarem Krupeckim (52,94).

Dwa razy na drugim miejscu podium znlazła się Ludwika Szynal, także ze Skarpy. Dzięki temu klub z Lublina w klasyfikacji medalowej został sklasyfikowany na wysokim szóstym miejscu. Jeżeli chodzi o młodzieżowców, to też mopżemy być zadowoleni. W tym zestawieniu Skarpa zebrała 188 punktów, co dało jej 13 lokatę w 52 zespołowej stawce. 24 miejsce zajęła Olimpia Lublin, 31 Lublinianka, a 35 Lider Chełm.