PGE Spójnia Stargard – Polski Cukier Start Lublin 99:106

W ostatnim meczu sezonu 2022/2023 Polski Cukier Start Lublin pokonał na wyjeździe PGE Spójnię Stargard. Dla czerwono-czarnych było to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu na finiszu rozgrywek.

W trakcie początkowych 10 minut przewagę mieli podopieczni Artura Gronka. I choć czerwono-czarni minimalnie przegrywali walkę na tablicach i rzadziej trafiali z dystansu, to ogółem prezentowali wyższą skuteczność, umiejętnie dzieląc się piłką. Dzięki temu zbudowali podczas pierwszej odsłony dziewięciopunktową zaliczkę, choć miejscowi zdołali ją zniwelować do czterech oczek.

Druga odsłona była rozgrywana w szybkim tempie, a akcje prędko przenosiły z jednej strony boiska na drugą. Gospodarzy napędzała w kolejnych atakach żywiołowo dopingująca publiczność. Na nieco ponad cztery minuty do dużej przerwy stargardzianie doprowadzili do remisu 37:37. Później jednak inicjatywę przejęli “Startowcy”, którzy znów odskoczyli punktowo. Tym samym, na półmetku spotkania lubelski zespół prowadził 49:42. Spora w tym zasługa skutecznie wykańczanych szybkich ataków (8:0 dla czerwono-czarnych w tym aspekcie gry) oraz 11 zdobytych punktów drugiej szansy, przy zaledwie dwóch po stronie rywali.

Po zmianie stron nadal trwała wymiana ciosów. Po dwóch kwadransach rywalizacji nasza drużyna prowadziła 76:71. Wpływ na to miał przede wszystkim fakt, że bardzo dobrze w pomalowanym i na tablicach radził sobie Klavs Cavars, a gracze obwodowi trafili kilka ważnych “trójek”. Mecz był atrakcyjny, ponieważ obie strony postawiły głównie na ofensywę i dużą intensywność.

W ostatniej z ćwiartek ekipa czerwono-czarnych potwierdziła lepszą dyspozycję na parkiecie i przypieczętowała zwycięstwo. Nasi zawodnicy wykorzystali nieobecność kontuzjowanego Courtneya Fortsona i zneutralizowali mocne strony przeciwników. To przyczyniło się do zasłużonego, jedenastego triumfu w sezonie, w tym trzeciego w delegacji.

PGE Spójnia Stargard – Polski Cukier Start Lublin 99:106 (21:25, 21:24, 29:27, 28:30)

PGE Spójnia: Gruszecki 25, Penava 19, Kikowski 18, Mathews 11, Grudziński 8, Śnieg 8, Brenk 8, Benson 2

Polski Cukier Start: DeVoe 21, Melvin 15, Pelczar 14, Cavars 13, Dziemba 9, Krasuski 9, Griciunas 8, Smith 6, Barnies 3, Świtacz 3, Walda 3, Młynarski 2

Sędziowali: Marcin Kowalski, Marcin Koralewski i Tomasz Langowski

Źródło: Start Lublin