Perła rozpoczyna sezon od pogromu

W pierwszym meczu ligowym nowego sezonu MKS Perła Lublin rozgromiła na własnym obiekcie Arkę Gdynia 32:12.

Lublinianki od samego początku ruszyły do ataku. Zdominowały rywalki i sprawiły, że te musiały myśleć wyłącznie o defensywie. Po niecałej połowie pierwszej odsłony MKS prowadził już 9:2.  Mimo że szczypiornistki z Lublina wywalczyły bezpieczny zapas punktów w pierwszej połowie, nie zamierzały poprzestać na utrzymywaniu dystansu. Atakowały i sukcesywnie powiększały przewagę. Podopieczne Roberta Lista wygrały finalnie różnicą aż 20. punktów i tym samym w efektowny sposób rozpoczęły ligowe zmagania.

MKS Perła Lublin – Arka Gdynia 32:12 (15:6)