Perła przegrała jednym punktem straconym w ostatnich sekundach

W wyjazdowym spotkaniu mistrzynie Polski zmierzyły się ze Startem Elbląg. W ostatniej akcji meczu bramkę na wagę zwycięstwa gospodyń zdobyła Katarzyna Kozimur – była zawodniczka MKS-u.

Zawodniczki z Lublina przystąpiły do spotkania po ciężkim turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzyń. W Elblągu szczypiornistki MKS-u też nie wyglądały na w pełni skoncentrowane.  Popełniały liczne błędy, których nie potrafił wykorzystać w pełni Start Elbląg. Na przerwę udało im się nawet zejść z 2-bramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie gra ciągle była niezwykle wyrównana. Na dwie minuty przed końcem MKS wygrywał jeszcze 19:20. Boisko opuściła Marta Gęga, gdyż otrzymała karę. Ekipa z Elbląga wykorzystała osłabienie rywalek i wyrównała stan spotkania. W odpowiedzi perła przeprowadziła nieudaną akcję i pozostawiła tym samym Startowi parę sekund na ostateczny cios. Równo z dźwiękiem syreny, do bramki wleciał rzut Katarzyny Kozimur.

Start Elbląg – MKS Perła Lublin 21:20 (9:11)