Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:3 (1:0)

W 2. kolejce nowego sezonu nasza drużyna wygrała 3:1 w Elblągu z tamtejszą Olimpią. Dla Motoru było to pierwsze zwycięstwo w tym mieście od 1977 roku.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy stworzyli więcej okazji bramkowych. W 11. minucie prowadzenie elblążanom strzałem z dystansu zapewnił Orest Tkaczuk. W kolejnych fragmentach meczu miejscowi mieli szanse na podwyższenie rezultatu, ale dobrze w bramce spisywał się Sebastian Madejski.

Swoje okazje mieli także lublinianie, którzy próbowali strzałów z dystansu, a także zagrażali rywalom po stałych fragmentach gry. W 36. minucie świetnej okazji na wyrównanie nie wykorzystał Sławomir Duda. Uderzenie doświadczonego pomocnika z rzutu karnego obronił stojący między słupkami Olimpii Paweł Rutkowski. Bramkarz ekipy z Elbląga popisał się także dobrą interwencją po strzale głową Kamila Kumocha.

Do przerwy Motor przegrywał 0:1. Tuż po zmianie stron „Motorowcy” szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Filipa Wójcika. Nasz skrzydłowy mógł zdobyć drugiego gola niespełna 10 minut później po znakomitym zagraniu od Madejskiego, ale tym razem górą był bramkarz elblążan. Chwilę później golkiper miejscowych był już bez szans, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał go jeden z kolegów, Michał Kiełtyka.

W 62. minucie gola na 3:1 zdobył Wójcik i było jasne, że trzy punkty pojadą do Lublina. W końcówce nasi zawodnicy mogli podwyższyć rezultat, ale ostatecznie nie zdobyli więcej bramek. Najważniejsze, że po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2020/21!

Bramki: Tkaczuk 11 – Wójcik 48, 62, Kiełtyka 59 (bramka samobójcza)

Olimpia: Rutkowski – Kiełtyka (89 Winiarski), Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Jabłoński (56 Bawolik), Zyska (89 Bohm), Krasa, Filipczyk, Surdykowski, Tkaczuk (71 Styś)

Motor: Madejski – Michota, Cichocki, Grodzicki, Bogacz (79 M.Król), Duda, Swędrowski, Kumoch (74 Jagodziński), Wójcik (86 Moskwik), Ceglarz (74 R.Król), Świderski (79 Ropski)

Żółte kartki: Krasa, Lewandowski, Sedlewski (dwie), Filipczyk, Tkaczuk, Styś, Winiarski – Cichocki, Jagodziński, M. Król, Swędrowski

Czerwona kartka: Sedlewski (73. min – za drugą żółtą)

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)

Źródło: Motor Lublin