Motor zagra w barażach o awans do II ligi

W wyjazdowym spotkaniu Motor rozgromił Lewart Lubartów 0:5 i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w III lidze lubelsko-podkarpackiej. W barażach o awans do II ligi lublinianie zagrają z Olimpią Elbląg.

Zmotywowany Motor od początku ruszył do ataku. Już w 11 minucie Kamil Stachyta dograł do Jakuba Bednary, a ten celnym strzałem otworzył wynik spotkania. Żółto-biało-niebiescy nieustannie atakowali, ale drogę do podwyższenia wyniku znaleźli dopiero w 45. minucie. Wychodzący na czystą pozycję Piotr Piekarski został sfaulowany przez zawodnika gospodarzy. Efektem faulu była czerwona kartka dla graczy z Lubartowa oraz rzut karny, który pewnie wykorzystał Artur Gieraga.

Wszystko układało się po myśli lublinian – Lewart miał jednego gracza mniej i przegrywał dwoma bramkami. Motor jednak nie poprzestał na kontrolowaniu wyniku. W 49. minucie wynik podwyższył Rafał Król celnym strzałem z dystansu. Ekipę z Lubartowa dobił Filip drozd, który wszedł w 67. minucie na boisko, a w 70 i 80. minucie spotkania cieszył się ze zdobytych bramek, pogrążając drużynę gospodarzy.

Lewart Lubartów – Motor Lublin 0:5 (0:2)