Motor w finale Pucharu Polski

W sobotnim spotkaniu rozgrywanym w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego Motor Lublin pokonał w dogrywce Orlęta Radzyń Podlaski 0:2.

Pierwsza partia należała bezapelacyjnie do Motoru. Podopieczni Tomasza Złomańczuka kreowali groźniejsze akcje, ale na zdobycie bramki zabrakło precyzji. W drugiej połowie swoje okazje wypracowali również piłkarze Orląt, ale Paweł Socha pozostał jednak niepokonany. Żółto-biało-niebieskim również nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zebranych w Radzyniu kibiców czekała dogrywka.

Na bramkę czekaliśmy aż do 113. minuty. Wtedy to po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował Stachyra. Cztery minuty później „Motorowcy” potwierdzili swój awans, zdobywając drugą bramkę po podyktowanym przez sędziego rzucie karnym. Jedenastkę wykorzystał Artur Gieraga.

Orlęta Radzyń Podlaski – Motor Lublin 0:2 (0:0, 0:0)