Motor – Śląsk 0:2, ponad sześć tysięcy kibiców na Arenie Lublin

W sobotę Motor Lublin obchodził 65 urodziny. Zabawa trwała od południa, a punktem kulminacyjnym był mecz Motoru z zaprzyjaźnionym Śląskiem Wrocław. Gospodarze nie przestraszyli się faworyzowanego rywala i pokazali się z dobrej strony, ale przegrali 0:2. Spotkanie oglądało 6 tysięcy i 24 kibiców

Widzowie, którzy odwiedzili Arenę Lublin w sobotni wieczór mogli zobaczyć w akcji kilku bardzo dobrych zawodników. Jednym z nich był na pewno Flavio Paixao, który z łatwością mijał rywali. To Portugalczyk otworzył też wynik spotkania w 34 minucie. Ładną akcję skrzydłem przeprowadził Peter Grajcar i to on dośrodkował w pole karne, a tam świetnie spisał się Paixao, który lekko dotknął piłkę przed Krzysztofem Żukowskim, pakując ją do siatki.

Jeszcze przed przerwą prowadzenie gości z ekstraklasy powinien podwyższyć Kamil Biliński, ale zmarnował ,,setkę’’. Po zmianie stron nadal to Śląsk częściej miał piłkę przy nodze. Ekipa z Wrocławia miała swoje szanse na bramki, a między słupki Macieja Zagórskiego trafił nawet Mariusz Idzik, jednak był na wyraźnym spalonym.

Lublinianie kilka razy odgryzali się przeciwnikowi, ale brakowało im wykończenia. Tak było chociażby po akcji skrzydłem Macieja Wojczuka w 61 minucie, który źle dośrodkował w pole karne. W 82 minucie z dystansu uderzał Tomasz Tymosiak, ale nie zagroził bramce Śląska. Goście wynik ustalili w 88 minucie. Ładnie „rozklepali” defensywę Motoru i z najbliżej odległości nogę do piłki przystawił jedynie Michał Bartkowiak.

Motor Lublin – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: Paixao (34), Bartkowiak (88).

Motor: Żukowski (46 Zagórski) – Falisiewicz (46 Tadrowski), Komor, Gieraga, Szywacz (75 Wolski), Stachyra (46 Dykij), Tymosiak, Piekarski, Prusinowski (84 Michota), Drozd (27 Myśliwiecki), Wojczuk (68 Mroczek)

Śląsk: Abramowicz – Celeban (76 Bartkowiak), Hołota (36 Danielewicz), Kiełb (46 Zieliński), Tome (79 Kaczmarek), Gecov, Pawelec, Biliński (46 Idzik), Kokoszka, Paixao (46 Ostrowski), Grajciar (46 Machaj)

Żółta kartka: Komor (Motor).
Sędziował: Radosław Wąsik (Lublin).