Motor pokonał Orlęta 3:1 i wystąpi w finale Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego

Obyło się bez niespodzianki w środowym meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu województwa. Motor Lublin wygrał z Orlętami Radzyń Podlaski 3:1 i w finale zmierzy się z Chełmianką.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Już w piątej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celny strzał oddał Piotr Karwan. W kolejnych minutach obie drużyny mogły strzelić gola. Michał Paluch okazał się gorszy w pojedynku z bramkarzem rywali, a Patryk Szymala po uderzeniu z dystansu pomylił się o centymetry.

W drugiej połowie długo na tablicy wyników widniało skromne prowadzenie zespołu Mariusza Sawy. Dopiero w 72 minucie na 2:0 strzelił bedący ostatnio w bardzo dobrej formie Paweł Myśliwiecki. Wydawało się, że gospodarzom nic złego się już nie stanie, tymczasem kilka minut później nadzieje na zwycięstwo przyjezdnym sprawił Tomasz Tymosiak.

“Biało-zieloni” starali się o wyrównać, lecz bezskutecznie. Zwycięstwo Motoru potwierdził Myśliwiecki, który w końcówce na swoje konto dopisał drugą bramkę.

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (1:0)
Bramki: Karwan (5), Myśliwiecki (72, 90) – Tymosiak (77).

Motor: Skrzypek – Falisiewicz, Karwan, Sokolenko, Dykij, Stachyra, Król (75 Muszyński), Piekarski, Mroczek (46 Majewski), Wolski (68 Kamiński), Paluch (46 Myśliwiecki),

Orlęta: Dąbkowski – Ebert, Zarzecki, Jakubiec (90 Kula), Leszkiewicz (75 Madejski), Zmorzyński, Tymosiak, Kot, Szymala, Nowacki (65 Mielniczuk), Adison.