Motor Lublin – Radunia Stężyca 2:2 (0:2)

Piłkarze Motoru zremisowali w spotkaniu 33. kolejki sezonu 2021/22 na Arenie Lublin z Radunią Stężyca 2:2. Rywalizacja trzymała w napięciu do ostatnich sekund.

Goście lepiej weszli w mecz i szybko objęli prowadzenie po bramce Dawida Retlewskiego. Na 2:0 dla przyjezdnych podwyższył Radosław Stępień, który ustalił wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron “Motorowcy” usilnie dążyli do zmiany rezultatu. Od 60. minuty ekipa ze Stężycy grała w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Maciej Orłowski. Przewaga jednego zawodnika, ambicja i waleczność sprawiły, że nasza drużyna doprowadziła do remisu.

W 78. minucie samobójcze trafienie zanotował Sebastian Murawski, a 120 sekund później wyrównanie zapewnił żółto-biało-niebieskim Wojciech Błyszko. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się podziałem punktów, choć lubelski zespół walczył o zwycięstwo do ostatnich sekund.

Bramki: Murawski 78 (samobójcza), Błyszko 80 – Retlewski 10, Stępień 25

Motor: Madejski – Michota, Cichocki, Błyszko, Rozmus (46 Moskwik), Świeciński, Kołbon (46 Król), Mandricenco (46 Fidziukiewicz), Sędzikowski (72 Polak), Ryczkowski (67 Ceglarz), Firlej

Radunia: Tułowiecki – Bashlai, Kuźniarski, Szur, Stępień (73 Surdykowski), Retlewski (51 Szuprytowski), Witek, Murawski, Orłowski, Nowicki (78 Kopania), Łuczak

Żółte kartki: Cichocki, Mandricenco, Michota – Szur, Bashlai, trener Broner

Czerwona kartka: Orłowski (60. min – za faul)

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków)

Źródło: Motor Lublin