Motor Lublin pokonał w derbach Avię Świdnik 3:1

Derby pomiędzy Motorem, a Avią dały kibicom wielu emocji. Gospodarze wygrywali 1:0, ale z trzech punktów cieszyła się ostatecznie drużyna Dominika Nowaka, która wygrała 3:1. Dzięki temu żólto-biało-niebiescy utrzymali pierwsze miejsce w tabeli

Mecz lepiej rozpoczęłi gospodarze. W 18 minucie Wojciech Białek wrzucał z rzutu wolnego, a idealnie w polu karnym rywali odnalazł się Kamil Oziemczuk. Były napastnik Motoru strzelił nieźle jednak do pełni szczęścia brakowało mu centymetrów, bo piłka obiła słupek. Później na listę strzelców powinien wpisać się Aleksander Komor. Także strzelał głową i także pomylił się o włos. W 28 minucie duet zawodników Avii kopiował poprzednią akcję. Znowu dośrodkowywał „Biały”, a „Oziem” tym razem lepiej ustawił celownik i piłka wpadła do siatki.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i zanosiło się na niespodziankę. Trener Nowak musiał jednak poważnie porozmawiać ze swoimi piłkarzami. Na drugą połowę lublinianie udali się „naładowani” i od pierwszego gwizdka ruszyli do odrabiania strat. Szybko ich starania zostały nagrodzone. Ładną akcję skrzydłem wykonał Paweł Myśliwiecki. Podał wzdłuż pola karnego, a tam formalności dopełnił Maciej Prusinowski.

Już w 51 minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Dalekie zagranie z własnej połowy dostał Myśliwiecki. Chociaż miał blisko siebie Michała Maciejewskiego zdołał go wyprzedzić i strzelił, a źle ustawiony Mateusz Zawiślak nie mógł nic poradzić. Kolejne fragmenty, to kontrola ze strony Motoru. Żółto-niebiescy chcieli doprowadzić do wyrównania, ale niewiele byli w stanie zdziałać z przodu. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem w dobrej sytuacji znowu znalazł się Oziemczuk, ale uderzył w sam środek bramki.

W doliczonym czasie gry długie podanie spod własnego pola karnego wykonał Artur Gieraga. Ze skrzydła dobrze dograł Marcin Michota, a Filip Drozd będąc w polu karnym przyjął piłkę na udo i po chwili z kilku metrów strzelił do bramki ustalając wynik na 3:1 dla Motoru.

Avia Świdnik – Motor Lublin 1:3 (1:0)

Bramk: Oziemczuk (28) – Prusinowski (48), Myśliwiecki (51), Drozd (90).

Avia: Zawiślak – Byszewski, Szymala, Maciejewski, Kazubski, Oziemczuk, Orzędowski, Dobrowolski (65 Nowak), Bogusz (82 Wołos), Mazurek, Białek.

Motor: Zagórski – Falisiewicz, Komor (46 Dykij), Gieraga, Szywacz, Stachyra (90 Mroczek), Tymosiak, Król (75 Michota), Prusinowski, Drozd, Myśliwiecki.

Żółte kartki: Mazurek, Kazubski – Gieraga, Prusinowski.

Sędziował: Piotr Burak (Zamość). Widzów: 1500.