Motor Lublin – Błękitni Stargard 2:2 (0:2)

W 3. kolejce sezonu 2020/21 Motor Lublin podzielił się punktami z Błękitnymi Stargard. Lubelski zespół pokazał charakter, bowiem do przerwy przegrywał dwoma bramkami, a do remisu doprowadził w doliczonym czasie gry.

Na początku spotkania przewagę mieli żółto-biało-niebiescy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i kreowali grę. Jednak już w trzecim meczu z rzędu nasza drużyna jako pierwsza musiała wyjmować piłkę z siatki. Gdy upływał kwadrans zawodów, po nieporozumieniu w szeregach obronnych i faulu w polu karnym, sędzia wskazał na „wapno”. Z jedenastu metrów nie pomylił się Dawid Polkowski i Błękitni objęli prowadzenie w 16. minucie gry.

W kolejnych fragmentach pierwszej połowy przyjezdni skupili się na obronie wyniku, a „Motorowcy” ponownie przejęli inicjatywę. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy dochodzili do sytuacji strzeleckich, jednak nie potrafili ich skutecznie sfinalizować.

W 41. minucie, po jednej z kontr gości na 0:2 podwyższył pięknym uderzeniem zza pola karnego Oskar Ryk. Kibice na trybunach Areny Lublin mogli odczuwać deja vu, ponieważ pierwsze trzy kwadranse były bliźniaczo podobne do tych, które miały miejsce dwa tygodnie wcześniej w starciu ze Zniczem Pruszków.  I w tym przypadku również to goście prowadzili dwoma bramkami.

W przerwie sztab szkoleniowy zdecydował się na wprowadzenie dwóch zmian i na boisku pojawili się Leszek Jagodziński oraz Paweł Moskwik. Lublinianie od początku drugiej odsłony grali bardzo ofensywnie i dążyli do zdobycia bramki. W 58. minucie dopięli swego, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Swędrowski.

W dalszej części zawodów Motor walczył o kolejnego gola. Znakomitej szansy na doprowadzenie do wyrównania nie wykorzystał wprowadzony z ławki rezerwowych Dominik Kunca. Nie brakowało także innych okazji. Gdy wydawało się, że to goście zapiszą na swoim koncie komplet punktów, popularny „Swędro” zapewnił naszej drużynie remis po bardzo ładnym strzale z rzutu wolnego.

Bramki: Swędrowski 58, 90+ – Polkowski 16 (z rzutu karnego), Ryk 41

Motor: Madejski – Michota, Cichocki, Grodzicki, Bogacz (46 Jagodziński), Duda (59 R. Król), Swędrowski, Kumoch (74 M. Król), Wójcik (46 Moskwik), Ceglarz (59 Kunca), Świderski

Błękitni: Rzepecki – Cywiński, Krawczun, Polkowski (76 Klimek), Ryk (69 Rajch), Sitkowski, Theus, Starzycki (85 Bednarski), Bochniak (85 Kaczmarek), Kujawa, Ostrowski

Żółte kartki: Grodzicki, Ceglarz, Cichocki – Polkowski, Ryk

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)