Motor lepszy w starciu z Legią II Warszawa, Filip Drozd z kontraktem

Piłkarze Motoru Lublin pokonali w sobotę, w swoim kolejnym meczu kontrolnym z Legie II Warszawa 2:1. Za tydzień w próbie generalnej przed starciem nowego sezonu rywalem żółto-biało-niebieskich będzie inny stołeczny zespół – Polonia

Gospodarze wyszli na prowadzenie w piątej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego fatalną interwencję zanotował bramkarz warszawian, a w zamieszaniu pod polem karnym Legii II pecha miał Bartosz Skowron, który umieścił piłkę we własnej siatki. W kolejnych minutach dwa razy Kamil Anczewski mógł zdobyć bramkę, ale w obu przypadkach lepszy był Krzysztof Żukowski.

Kolejne fragmenty to senna gra z obu stron, jednak trudno się temu dziwić, kiedy na termometrach temperatura wynosiła ponad 30 stopni. W samej końcówce kibiców rozbudził nieco Miłosz Szczepański, który po składnej akcji gości doprowadził do remisu.

Po zmianie stron obie drużyny przeprowadziły zmiany i lepiej wyszedł na tym Motor. Wojciech Kochański dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny dla lublinian. Do piłki podszedł stały wykonawca takich fragmentów gry – Rafał Król i wykonał swoje zadanie. Później były okazje na kolejne gole, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. O blisko trafienia był Piotr Piekarski, ale najlepszą szansę zmarnował Michał trąbka. Gracz gości ładnie przelobował Macieja Zagórskiego, ale ostatecznie zamiast do siatki trafił w poprzeczkę.

Motor Lublin – Legia II Warszawa 2:1 (1:1)

Bramki: Skowron (5-samobójcza), Król (51-karny) – Szczepański (42).

Motor, I połowa: Żukowski – Prusinowski, Gieraga, Karwan, Szywacz, Stachyra, Król, Piekarski, Wolski, Wojczuk, zawodnik testowany. II połowa: Zagórski – Falisiewicz, Gieraga, Dykij, Świech, Michota, Piekarski (60 Mroczek), Tymosiak, Myśliwiecki, Drozd, Paluch.

Legia: Kąkolewski (46 Leleń) – Skowron (46 Szrek), Najemski (46 Kochański), Zawal (46 Hołownia), Rakowski (46 Kozak), Szymański (46 Michalak), Karbowy (46 Urbański), Małachowski (46 Madeński), Suchanek (46 Nawotka), Szczepański (46 Trąbka), Anczewski (46 Sulejmani).