MKS wygrał jedno finałowe spotkanie na terenie rywala

Dzięki zwycięstwu z Pogonią Szczecin w sobotnim meczu zawodniczki MKS-u odzyskały przewagę własnego parkietu. Po pierwszej połowie aktualne mistrzynie przegrywały czterema bramkami, ale dzięki fantastycznej postawie w drugiej odsłonie zainkasowały zwycięstwo.

Sobotnie spotkanie było bardzo dobre w wykonaniu lublinianek szczególnie w drugiej połowie. W pierwszej partii lepsze były gospodynie, które prowadziły 13:9. Później jednak do głosu doszły obrończynie tytułu, które dzięki dobrej grze w ofensywie i fantastycznej dyspozycji bramkarki – Weroniki Gawlik potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W drugim – niedzielnym spotkaniu MKS Selgros mógł zrobić kolejny krok w stronę obrony tytułu. Podczas tej rywalizacji ekipa z Lublina zaprezentowała się znacznie poniżej swoich możliwości i przegrała dotkliwie 29:17. Po batalii w Szczecinie aktualny stan rywalizacji wynosi 1:1. Następne spotkania odbędą się 14 i 15 maja.

Sobota: Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 22:25 (13:9)

Niedziela: Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 29:17 (14:9)