MKS Selgros rozbił AZS Koszalin 43:24 w pierwszym meczu turnieju w Elblągu

MKS Selgros zaczął wczoraj swój udział w międzynarodowym turnieju, w Elblągu od pogromu. Lublinianki w meczu numer jeden pokonały AZS Koszalin aż 43:24

Od początku spotkania było jasne, która ekipa jest faworytem. Mistrzynie Polski systematycznie powiększały przewagę i na przerwę schodziły prowadząc 11 bramkami (21:10). Świetnie między słupkami prezentowała się Ekaterina Dzhukeva. Dzięki jej dobrym interwencjom, także przy okazji rzutów karnych podopieczne trener Sabiny Włodek miały mnóstwo szans do przeprowadzania kontr. I z zimną krwią je wykorzystywały.

W drugiej połowie mimo gry rezerwowych, to obraz gry znacząco się nie zmienił. MKS nadal świetnie grał w ataku i po przerwie rzucił jeszcze więcej goli – 22. Ekipa z Koszalina też była bardziej skuteczniejsza, bo dopisała na swoje konto 14 trafień. W końcowym rozrachunku Marta Gęga i spółka okazały się nie do powstrzymania. Indywidualnie bardzo dobre zawody rozegrała Katarzyna Kozimur, która była najlepszą rzucającą lublinianek. Na swoim koncie miała aż osiem bramek. Sześć dołożyła Iwona Niedźwiedź.

MKS Selgros Lublin – Energa AZS Koszalin 43:24 (21:10)

MKS: Dzhukeva, Gawlik – Kozimur 8, Niedźwiedź 6, Bijan 4, Charzyńska 4, Szarawaga 4, Gęga 4, Quintino 3, Kocela 3, Drabik 3, Skrzyniarz 2, Rola 1, Mihdaliova 1.