MKS Selgros – Piotrcovia 40:30. Sporo bramek w hali Globus

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin ograły wysoko we własnej hali Piotcovię Piotrków Trybunalski notując na swoim koncie aż 40 goli, a sobotniego wieczoru kibice którzy odwiedzili lubelską halę Globus, obejrzeli ich aż 70!

Zdecydowanymi faworytkami meczu były lublinianki, które chcąc pozostać na fotelu lidera rozgrywek superligi piłkarek ręcznych nie mogą pozwolić sobie na wpadkę z niżej notowanymi rywalkami.

Podopieczne trenera Nevena Hrupca zaczęły spotkanie z ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego od bardzo mocnego uderzenia. Już po 7 minutach MKS Selgros wygrywał 6:1 i szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o czas. Przerwa w grze nie wpłynęła na rytm gry mistrzyń Polski, które z każdą kolejną minutą budowały przewagę nad przeciwniczkami. W 16 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 14:4 i trener Piotrcovii ponownie wezwał zawodniczki na przerwę. W dalszej fazie pierwszej części spotkania rywalki co prawda zaczęły w końcu trafiać do lubelskiej bramki, ale po 30 minutach lublinianki wygrywały 22:11.

Po zmianie stron obraz meczu zmienił się. Lubelskie szczypiornistki dalej rzucały kolejne gole, ale i rywalki nie pozostawały im dłużne. W 42 minucie z karnego nie pomyliła się Małgorzata Rola i MKS Selgros wygrywał już 30:19. W ostatnich fragmentach spotkania gospodyniom udało się rzucić kolejne 10 bramek i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem mistrzyń Polski 40:30. Najwięcej bramek dla gospodyń rzuciła Sylwia Matuszczyk (6), a dla Piotrcovii aż 10 goli rzuciła Zorica Despodovska.

MKS Selgros Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 40:30 (22:11)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Januchta – Matuszczyk 6,  Bozović 5,  Gęga 4, Niedźwiedź 4, Nocuń 4,  Kowalska 3, Rola 3, Skrzyniarz 3,  Uzar 3,  Drabik 2, Rosiak 2,  Charzyńska 1, Kozimur, Migdaliowa. Kary: 8 min

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Despodovska 10, Marszałek 7,  , Belmas 3, Cieślak 3, Wypych 2,  , Ivanović 1, Jałoszewska 1, Kopertowska 1, Sobińska 1, Szafnicka 1, Dronzikowska, Kucharska, Matyja, Osuch. Kary: 6 min