MKS Selgros nie dał szans beniaminkowi

Mecz w Gdańsku był zwieńczeniem trudnego okresu mistrzyń Polski. W piątek podopieczne Sabiny Włodek uległy na wyjeździe IK Savehof 24:27 i pogrzebały szanse na awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń.

W sobotę udały się w podróż powrotną do kraju. Miejscem lądowania był jednak Gdańsk, gdzie lublinianki zostały na kilka dni, a w poniedziałek rywalizowały w ramach dziesiątej kolejki Superligi z miejscowym AZS Łączpol AWFiS Gdańsk.

Przyjezdne wyszły na parkiet bardzo zmobilizowane i już po czterech minutach wygrywały 4:0. Później jednak oddały inicjatywę rywalkom, które w szesnastej minucie wyrównaly stan rywalizacji. Mecz się wyrównał, a obie ekipy nie były w stanie wypracować większej przewagi.

Lubliniankom udało się to dopiero w drugiej połowie. Duża w tym zasługa Iwony Niedźwiedź, autorki dziesięciu goli. W lubelskiej bramce po raz kolejny wyśmienicie prezentowała się Weronika Gawlik. Słowa pochwały należą się także Alesii Mihdaliovej, która rzuciła dziewięć bramek.

Szczypiornistki MKS Selgros kolejny mecz zagrają już w piątek, kiedy w ramach rozgrywek Ligi Mistrzyń podejmą w hali Globus CSM Bukareszt.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – MKS Selgros Lublin 23:38 (15:17)

Łączpol: Wiercioch, Dobrowolska – Siódmiak 6, Stachowska 5, Ciura 4, Dąbrowska 4, Skonieczna 3, Pasternak 1, Karwecka, Tomczyk, Lipska, Neitsch, Klonowska, Kwiatkowska, Pesel. Kary: 2 min.

MKS Selgros: Dżukjewa, Gawlik – Niedźwiedź 10, Mihdaliowa 9, Kocela 5, Szarawaga 4, Gęga 3, Repelewska 2, Kozimur 2, Rola 1, Charzyńska 1, Quintino 1 oraz Bijan. Kary: 2 min.

Sędziowali: Leszczyński i Piechota. Widzów: 700.