MKS Selgros melduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski

W ramach 1/8 Pucharu Polski MKS Selgros pokonał Ruch Chorzów 28:15. Tym samym szczypiornistki z Lublina awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na wysoką wygraną przyjezdnych. Ruch prowadził nawet trzema punktami, ale niedługo później MKS doprowadził do remisu. Później już inicjatywę przejęły przyjezdne, wygrywając pierwszą odsłonę 9:11.

Po zmianie stron Selgros zaczął odskakiwać przeciwniczkom. W trakcie drugiej połowy podopieczne trener Włodek wygrywały już sześcioma punktami i stało się jasne, że przy utrzymaniu takiej gry ekipa z Chorzowa nie odbierze im awansu do następnej fazy rozgrywek. MKS nie nastawił się na wygraną po linii najmniejszego oporu i nieustannie podwyższał wynik. Finalnie lublinianki wygrały 15:28 i pewnie awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

KPR Ruch Chorzów – MKS Selgros Lublin 15:28 (9:11)