MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 24:19

Zespół trenera Nevena Hrupca wygrał z wicemistrzyniami kraju i odkuł się za ostatnią ligową porażkę w Lubinie.

Pojedynek dwóch najlepszych ekip poprzedniego sezonu zapowiadało się niezwykle ciekawie. Od samego początku gospodynie chciały udowodnić przyjezdnym kto będzie kontrolować mecz na parkiecie i po ośmiu minutach lublinianki prowadziły 5:1. Potem jednak do głosu doszedł zespół ze Szczecina i zrobiło się tylko 7:5 dla MKS. Wtedy dała o sobie znać Alesia Migdaliowa i mistrzynie Polski rzuciły cztery bramki nie tracąc ani jednej. Pogoń jednak się nie poddała i przełamała złą passę w ataku i pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 12:10 dla gospodyń co wróżyło dużo emocji po zmianie stron.

W drugiej połowie pewniej zaczęły zawodniczki trenera Hrupca. Choć w pierwszych 15 minutach lublinianki powiększyły swoja przewagę tylko o jedno trafienie, ale w końcówce przyjezdne nie sprostały narzuconemu tempu i ostatecznie MKS Selgros Lublin zwyciężył pewnie 24:19 i obronił pozycję lidera w tabeli. Dla zespołu z Lublina była to tym samym 16 wygrana w danym sezonie.

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 24:19 (12:10)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Januchta – Migdaliowa 10, Nocuń 5, Bozović 2, Drabik 2, Gęga 2, Rola 1, Rosiak 1, Skrzyniarz 1, Charzyńska, Kowalska, Matuszczyk, Uzar

Kary: 10 min.

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka – Bancilon 6, Blazević 4, Zawistowska 3, Kochaniak 1, Królikowska 1, Koprowska 1, Noga 1, Szczecina 1, Zimny 1, Costa, Jedziniak, Jaszczuk.

Kary: 8 min

Sędziowały: Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek