MKS Selgros Lublin ograł UKS PCM Kościerzyna

Piłkarki ręczne MKS Selgros bez żadnych problemów ograły w hali Globus UKS PCM Kościerzyna 38:20 i nadal liderują w tabeli.

Lubelskie szczypiornistki bardzo udanie rozpoczęły tegoroczne rozgrywki, przed tygodniem pokonując przed własną publicznością innego z kandydatów do mistrzostwa – Vistal Gdynia. Dlatego sobotnie spotkanie mogło mieć tylko jednego faworyta – były nim mistrzynie Polski. Zespół trenera Nevena Hrupca od samego początku przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Już po pierwszych 10 minutach lublinianki wygrywały 5:1. Rywalki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z mistrzyniami Polski. Te z kolei z każdą kolejną minutą zwiększały swoją przewagę i na przerwę zeszły wygrywając 17:9.

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się. Prym na parkiecie wiódł MKS Selgros, który mimo wysokiego wyniku jeszcze bardziej go powiększał. Na kwadrans przed końcem lublinianki wygrywały już 14 trafieniami, by ostatecznie rozbić zespół z Kościerzyny aż 38:20.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu MKS Selgros Lublina utrzymał pierwsze miejsce w tabeli.

MKS Selgros Lublin – UKS PCM Kościerzyna 38:20 (17:9)

MKS: Gawlik, Januchta – Bozović, Niedźwiedź, Rola, Gęga, Matuszczyk, Repelewska, Kozimur, Drabik, Migdaliowa, Nocuń, Skrzyniarz, Charzyńska, Rosiak, Uzar.

Kościerzyna: Kordunowska, Łoś – Bunikowska, Belter, Ziółkowska, Białek, Wójcik, Jakubowska, Łazańska, Krajewska.