MKS Selgros Lublin mistrzem Polski!

Szczypiornistki MKS Selgros Lublin wygrały na wyjeździe z Vistal Łączpol Gdynia 33:27 i po raz 18. w historii zdobyły mistrzostwo Polski.

Ten weekend kibice polskiej piłki ręcznej będą wspominać jeszcze długo. W sobotę szczypiornistki MKS Selgros i Vistalu Gdynia przez 80 minut grały do upadłego, a do wyłonienia lauereata potrzebna była seria rzutów karnych. Chłodne głowy zachowały gospodynie i przedłużyły swoje szanse na złoty medal. Dzień później emocji było równie wiele, a zawody stały na jeszcze wyższym poziomie. Tym razem spotkanie przebiegało po myśli przyjezdnych, które wywlczyły osiemnasty tytuł mistrzyń Polski.

Sobotnie spotkanie było mocno wyrównane, a dystans dzielący obie ekipy ciągle oscylował w okolicy jednej czy dwóch bramek. W samej końcówce gospodynie zaczęły zbliżać się do zwycięstwa. Wtedy jednak obudziła się znakomita Alesia Mihdaliova, która kilkoma bramkami w samej końcówce sprawiła, że o końcowym rezultacie miała zdecydować dogrywka.

Ostatnie z nich znalazło się w siatce na dwie sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry. W dogrywce emocji znowu była znaczna ilość, a pod koniec spotkania nieco bliżej zwycięstwa były lublinianki. Ostatecznie jednak bramka Moniki Kobylińskiej doprowadziło do serii rzutów karnych. W niej lepiej zachowały się miejscowe, które nie popełniały żadnych błędów. W lubelskiej drużynie pomyliła się jedynie Joanna Drabik, a jej rzut przeleciał obok bramki Małgorzaty Gapskiej.

Dzień później emocji było sporo, zwłaszcza, że w pierwszej połowie lepiej radziły sobie zwodniczki Vistalu. Wszystko zmieniło się na początku drugiej części, kiedy wielką formę pokazała Jekaterina Dżukjewa. Bułgarska bramkarka grała fenomenalnie i obroniła wiele piłek. To właśnie dzięki niej w 43 min przewaga MKS Selgros wynosiła cztery trafienia. Tę stratę gdynianki jeszcze odrobiły, ale wobec zabójcza końcówka lublinianek w ich szeregi wdarła się niepewność – ostatnie pięć minut niedzielnego meczu podopieczne Sabiny Włodek wygrały 7:1 i to one mogły świętować mistrzostwo kraju.