MKS Selgros – KPR Gminy Kobierzyce 35:12

Lubelskie piłkarki ręczne w kolejnym meczu u siebie bez najmniejszych problemów rozbiły drużynę KPR Gminy Kobierzyce 35:12 i utrzymały przewagę nad innymi czołowymi zespołami superligi kobiet.

MKS Selgros od samego początku kontrolował przebieg spotkania i już po kwadransie pozbawił beniaminka jakichkolwiek złudzeń o zwycięstwie. W 15 minucie po celnym rzucie Małgorzaty Roli było już 10:2 dla gospodyń. Zespół KPR drugiego gola zdobył w piątej, a trzecią bramkę trafiły dopiero w 22 minucie. Do przerwy lublinianki prowadziły 17:5 pokazując szczególnie dobrą obronę.

Druga połowa wyglądała podobnie. Mistrzynie Polski wciąż grały bardzo skutecznie w obronie i zdecydowanie „uciekały” rywalkom na kolejne trafienia. W sobotni wieczór najskuteczniejszą zawodniczką była wspomniana już Małgorzata Rola, która zdobyła sześć bramek.

MKS Selgros Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 35:12 (17:5)

MKS: Gawlik, Januchta – Rola 6, Nocuń 5, Bozović 3, Charzyńska 3, Drabik 3, Kowalska 3, Kozimur 3, Mihdaliova 2, Rosiak 2, Gęga 1, Matuszczyk 1, Skrzyniarz 1, Uzar 1, Niedźwiedź.

Kary: 8 minut

KPR: Słota, Demiańczuk – Daszkiewicz 3, Jakubowska 3, Linkowska 2, Wojda 2, Łuczkowska 1, Szymańska 1, Bartkowska, Janczak, Kaźmierska, Walczak.

Kary: 4 minuty