MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin – 28:31

Spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim zapowiadało się na niezwykle zacięte starcie. MKS FunFloor Lublin jednak szybko objął prowadzenie i nie wypuścił go do końcowej syreny. Biało-zielone pokonały MKS Piotrcovię 31:28.

Pierwsza skuteczna akcja spotkania to kontra gospodyń, wykończona przez Magdalenę Drażyk. Już w drugiej minucie wyrównała Andrijana Tatar. Niedługo później obie zawodniczki miały na swoich kontach już po dwa trafienia. Lublinianki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie, gdy w ósmej minucie, grając w przewadze, Dominika Więckowska rzuciła z drugiej linii na 4:3. Do dziesiątej minuty Weronika Gawlik trzykrotnie starła się z Aleksandrą Oreszczuk. Lubelska bramkarka pozwoliła się pokonać tylko raz. 60 sekund później Paulina Masna dała gościom dwubramkową przewagę. Popularna „Mania” szybko trafiła po raz kolejny. Gola dorzuciła Katarzyna Portasińska i MKS wygrywał 8:5.

Po osiemnastu minutach biało-zielone wyprzedzały swoje rywalki już czterema bramkami (11:7). Niespełna dwie minuty później gospodynie uzyskały kontakt. Na niespełna cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Dominika Więckowska otrzymała czerwoną kartkę za faul na Karolinie Jureńczyk. Podopieczne Piotra Dropka prowadziły wówczas 14:12. Więckowska rozgrywała dobre zawody. Zakończyła swój udział w tym spotkaniu z trzema bramkami, a MKS musiał od tego momentu radzić sobie bez niej. Do przerwy lublinianki wygrywały 16:12.

Pierwszy gol po zmianie stron padł z rzutu karnego. Bramkę na 17:12 zdobyła w 33. minucie Katarzyna Portasińska. Piotrcovia przełamała się dopiero w połowie 37. minuty. Na 13:18 trafiła Lucyna Sobecka. Weronika Gawlik pozostawała niepokonana od 25. minuty. Sobecka niedługo później zdobyła kolejnego gola, ale dystansu nie udało się jej skrócić, bo w międzyczasie ponownie piłkę w siatce z siedmiu metrów umieściła Portasińska. Następnie czwarte już celne trafienie w tym spotkaniu odnotowała Oktawia Płomińska i biało-zielone prowadziły sześcioma bramkami. Tę przewagę szybko o połowę skróciła Justyna Świerczek. Rozgrywająca popisała się trzema celnymi rzutami z rzędu.

Ostatni kwadrans golem na 24:19 dla 22-krotnych mistrzyń Polski otworzyła Kinga Achruk. Po chwili piatą bramkę w tym starciu zdobyła Magdalena Drażyk. Gospodynie były jednak wciąż dalekie od korzystnego wyniku, bo dwa kolejne trafienia to fenomelnalne wejścia ze skrzydła w wykonaniu Darii Szynkaruk. Lublinianki znów prowadziły sześcioma golami (26:20). W 50. minucie Masna powiększyła dystans do siedmiu trafień. Aż tak dużej przewagi nie udało się utrzymać do końcowej syreny, ale obyło się bez nerwów w końcówce. MKS FunFloor Lublin zwyciężył 31:28. Po siedem goli dla lublinianek zdobyły Paulina Masna i Oktawia Płomińska. Tytuł MVP spotkania powędrował do Weroniki Gawlik.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin – 28:31 (12:16)

Piotrcovia: Suliga, Opelt –  Drażyk 7, Oreszczuk 1, Sobecka 4, Grobelna 1, Jureńczyk 4, Szczepanek 2, Trbovic 2, Świerczek 4, Radushko 1, Polaskova 2. Kary: 12 min. Trener: Krzysztof Przybylski

MKS: Gawlik, Wdowiak – Tatar 3, Portasińska 4, D. Więckowska 3, Płomińska 7, Masna 7, Achruk 3, Szynkaruk 3. Kary: 10 min. Trener: Piotr Dropek

Sędziowali: Wojciech Bloch, Michał Solecki

Źródło: MKS Lublin