MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:19

Kolejne zwycięstwo na koncie naszej drużyny! Tym razem, MKS Perła Lublin pokonał przed własną publicznością MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski w ramach 17. kolejki sezonu 2018/19 PGNiG Superligi. Dla mistrzyń Polski było to już siódme ligowe zwycięstwo z rzędu.

Od początku pierwszej połowy spotkania biało-zielone udowadniały, że nie bez przyczyny są faworytkami tego meczu. Co prawda, po pięciu minutach rywalki prowadziły 2:1, ale później podopieczne trenera Roberta Lisa w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Dlatego też do przerwy prowadziły różnicą dziesięciu bramek.

Po zmianie stron, gospodynie powiększały przewagę i przypieczętowały pewne, zasłużone zwycięstwo. Warto zaznaczyć, że lublinianki wygrały z Piotrcovią bez trzech kontuzjowanych zawodniczek. Z urazami wciąż zmagają się bowiem Kinga Achruk, Sylwia Matuszczyk i Aleksandra Rosiak. Do składu powróciły zaś rekonwalescentki Aneta Łabuda i Ewa Urtnowska.

MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:19 (18:8)
MKS Perła: Bešen, Januchta – Szarawaga 8, Stasiak 8, Nestsiaruk 5, Gęga 3, Kowalska 3, Nocuń 3, Królikowska 2, Moldrup 2, Łabuda 1, Urtnowska