MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:23

W zaległym meczu 16. serii PGNiG Superligi Kobiet biało-zielone pokonały MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:23.

Starcie MKS rozpoczął od bramki po dobitce rzutu karnego w 2. minucie. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że egzekutorką była wracająca do gry po ponad roku przerwy, Kinga Achruk. Chwilę później pięknymi trafieniami popisały się Jaqueline Anastacio oraz Aleksandra Rosiak i było 3:0. Taki wynik nie utrzymał się jednak długo, bo już w 7. minucie przyjezdne doprowadziły do remisu.

Kilka momentów później MKS Perła Lublin wrócił na poziom +3 (8:5) i zaczał pewnie kontrolować boiskowe wydarzenia, grając tym samym niezwykle mocno w obronie. Na niespełna osiem minut przed końcem pierwszej połowy, Piotrcovia rzuciła bramkę kontaktową, a nasza trenerka poprosiła o czas. Krótka przerwa nie podziałała natychmiast, bo na dwubramkową przewagę ponownie wyszliśmy dopiero w minucie 26. za sprawą czwartego już w tym meczu trafienia Oli Rosiak. Kolejne trzy bramki były już dziełem rywalek, a co za tym idzie, to one wyszły na prowadzenie. Ostatecznie po 30 minutach na tablicy widniał wynik 12:13.

Na premierowe trafienie po przerwie musieliśmy czekać do minuty 33. Wtedy na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Królikowska. Osiem minut później Piotrcovia miała już jednak trzybramkową zaliczkę. Mimo że szybko udało nam się rzucić na kontakt, rywalki nie odpuściły i znów powiększyły przewagę.

Na remis udało nam się trafić, gdy zegar wskazywał 48. minutę. Właśnie wtedy Piotrcovia pomyliła się w ataku, a kontrę i podanie Kingi Achruk wykorzystała Andrijana Tatar. Było 21:20. Za sprawą Joanny Gadziny chwilę później wyszliśmy na +2. Ta zaliczka dodała nam animuszu. Co za tym idzie, ostatecznie, po świetnej końcówce, to my cieszyliśmy się ze zwycięstwa 26:23.

MKS Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:23 (12:13)

MKS Perła: Razum, Gawlik, Wdowiak – Gęga 5, Anastacio 4, Rosiak 4, Szarawaga 3, Królikowska 3, Tatar 2, Gadzina 2, Więckowska 1, Nosek 1, Achruk 1, Malović, Balsam, Nocuń. Kary: 12 min. Trener: Monika Marzec.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Szynkaruk 6, Klonowska 4, Płomińska 3, Zaleśny 2, Drażyk 2, Więckowska 2, Charzyńska 2, Trawczyńska 2, Roszak, Macedo. Kary: 12 min. Trener: Krzysztof Przybylski.

Sędziowali: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf.

Źródło: MKS Perła Lublin